Atrakcyjne warunki wypoczynku na Kaszubach, czyli Stolemowa Grota


Spędzenie urlopu na Kaszubach nieodmiennie powinno kojarzyć się z odpowiednią porcją świeżego powietrza, bliskiego kontaktu z przyrodą oraz aktywnego relaksu. Oczywiście, ci którzy lubią biernie kontemplować naturę także znajdą tu coś dla siebie, jednak w przypadku Stolemowej Groty byłby to wręcz grzech ciężki, gdyby nie skorzystać z atrakcji i możliwości zdrowego ruchu, jakie oferuje to miejsce. Ten wyjątkowy punkt na mapie kaszubskiego obszaru pełen jest tego, z czego słynie ten region – legend o olbrzymach oraz prostych form relaksy w otoczeniu zieleni i jezior.

Baza noclegowa Kaszub jest bardzo bogata, jednak niewiele jest miejsc, które robią to tak jak Stolemowa Grota. Odwiedzając ją można bowiem skorzystać z pola biwakowego oraz 18 specjalnie przygotowanych miejsc dla samochodów z przyczepami kempingowymi oraz dla camperów. Zatem wypoczynek pod namiotem lub w domu na kółkach mamy załatwiony, pora więc przejść do następnych punktów związanych z komfortowym wypoczynkiem:
– dostępu do wszelkich mediów,
– rozwiniętego zaplecza sanitarnego,
– cichej i spokojnej okolicy,
– znajdującej się na terenie Stolemowej Groty restauracji,
– sąsiedztwa Jeziora Żarnowieckiego.

Wśród dodatkowych atrakcji, które mogą dostarczyć radości całym rodzinom, przyjeżdżającym tu każdego roku w okresie wakacyjnym lub na przed i posezonowy urlop, należało by natomiast wymienić:
– dostęp do rozbudowanego placu zabaw dla dzieci,
– opcję skorzystania z magazynu sprzętu wodnego i wypożyczenia go, aby spędzić trochę czasu kołysząc się na wodzie,
– zewsząd obserwujące turystów makiety legendarnych Stolemów,
oraz cennik, który uczciwie zawiera w sobie opcję korzystania ze wszystkich mediów i innych podstawowych udogodnień dla gości Stolemowej Groty.

Największą zaletą tego miejsca jest jednak to, iż szeroka oferta atrakcji nie ogranicza się tu wyłącznie do okresu wakacyjnego. Przez cały rok można znaleźć tu przeróżne regionalne atrakcje w postaci różnorodnych, tematycznych imprez oraz festynów – np. Krancbal, Kaszubski Pszczolnik oraz Dzień Chleba. Nadole, czyli miejsce gdzie znajduje się Stolemowa Grota, przesiąknięte jest również tradycją zakorzenioną w odległej historii, czego doskonałym przykładem jest tzw. skansen „Zagroda Gburska i Rybacka”. Jedząc w tej małej i pięknie położonej wsi na pewno można spróbować wielu lokalnych specjałów Koła Gospodyń Wiejskich – idealna opcja dla turystyki gastronomicznej.

Previous Interwencja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego – zatrucie pokarmowe uczniów z Gniewina
This is the most recent story.

No Comment

Leave a reply